ارتباط افسردگی پس از زایمان با وضع حمل در زمستان ارتباط افسردگی پس از زایمان با وضع حمل در زمستان

ارتباط افسردگی پس از زایمان با وضع حمل در زمستان

نوشته شده توسط یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که نوعی آشکار ارتباط میان افسردگی پس از زایمان با وضع حمل در ماه‌های تاریک‌تر سال وجود دارد.

زنانی که ماه‌های آخر حاملگی آنها در فصل زمستان قرار دارد، خطر بالاتری برای ابتلا به افسردگی پس از زایمان دارند. این مساله ما را یاد افسردگی فصلی می‌اندازد. در افسردگی فصلی، کاهش مواجهه با نور در فصل زمستان، به ایجاد علائم افسردگی در افراد منتهی می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ پژوهشی در این زمینه به رهبری دپیکا گویال از دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، انجام شد. نتایج نشان داد که پائین‌ترین خطر ابتلا افسردگی پس از زایمان مربوط به زنانی است که سه ماهه آخر حاملگی آنها در فصل‌هایی با روزهای طولانی‌تر قرار دارد. از سوی دیگر بالاترین خطر افسردگی متلعق به گروهی بود که سه ماهه آخر بارداری آنها در فصول کم‌نور(فصل‌هایی که روزهای کوتاه‌تر دارند) واقع شده بود. علاوه بر این نشانه‌های افسردگی این زنان، نسبت به گروه‌های دیگر، شدیدتر بود.

بنابراین به نظر می‌رسد زنان بارداری که در گروه پرخطر قرار دارند، باید تحت نظر متخصص قرار گیرند تا با رعایت برخی اقدامات احتیاطی، خطر ابتلای به افسردگی کاهش یابد. یکی از اقدامات احتیاطی که تمام زنان باردار باید رعایت کنند، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. علاوه بر این مصرف مکمل‌های ویتامین دی، با نظر پزشک، می‌تواند کمک شایانی به زنان باردار کند. اگر هم در منطقه‌ای کم‌نور قرار دارید، روش‌هایی مثل نوردرمانی می‌تواند به شما کمک کند.

خواندن 240 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

با کدام یک از چالش های زندگی روبه رو هستید؟