تاثیر درمانی مخمر سنت جونز در افسردگی تاثیر درمانی مخمر سنت جونز در افسردگی

تاثیر درمانی مخمر سنت جونز در افسردگی

نوشته شده توسط یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

باور رایجی وجود دارد که مخمر سنت جونز یا همان عصاره گل راعی، تاثیر قابل توجهی در کاهش افسردگی دارد. ب

ه باور بسیاری از متخصصان روانی تاثیر این عصاره به اندازه داروهای ضد افسردگی است. با اینحال شواهد متناقضی درباره این موضوع وجود دارد.

گل راعی گیاه زرد رنگی است که طی هزاران سال برای اهداف درمانی در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده بوده است. مطالعات بسیاری برای بررسی اثرات درمانی این گیاه صورت گرفته که برخی مطالعات اثر مثبتی را گزارش داده اند اما در تعدادی از مطالعات دیگر، این اثرات درمانی دیده نشده است. بنابراین شواهد مربوط به اثربخشی گل راعی اطمینان بخش نیستند.

در همین راستا، پژوهش‌هایی برای بررسی اثر گل راعی در کاهش افسردگی انجام شده است. این مطالعات نشان داده اند که این گیاه می‌تواند به درمان افسردگی خفیف کمک کند و اثر درمانی آن حتی قابل مقایسه با داروهای ضد افسردگی است. اما دو مطالعه وسیع برای بررسی این موضوع صورت گرفت که نشان دادند این گیاه در درمان اختلال افسردگی با شدت متوسط، تاثیر بیشتری نسبت به دارونما ندارد. بنابراین نمی‌توان نسبت به اثربخشی این گیاه مطمئن بود. اگر می‌خواهید از عصاره این گیاه استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید. هیچ گاه عصاره این گیاه را به جای داروهای ضدافسردگی استفاده نکنید.

خواندن 241 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

با کدام یک از چالش های زندگی روبه رو هستید؟