Super User

Super User

رفتار خودآسیب رسان به فعالیتی گفته می شود که طی آن شخص بدون هدف خودکشی به بدن خود آسیب های فیزیکی اعمال می کند.

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:20

چه عواملی در پرخوری عصبی نقش دارند؟

اختلالات خوردن در نیمه دوم قرن بیستم به طور حیرت‌آوری در حال افزایش است، در سبب شناسی این اختلال برخلاف اکثر اختلالات دیگر، عوامل اجتماعی فرهنگی بیشتر از عوامل روانشناختی و زیستی نقش دارد.

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:20

آیا کابوس‌ها را باید جدی بگیریم؟

شایع ترین کابوس شما چیست؟ آیا خواب مرگ خود را می بینید یا رنج دیدن یکی از عزیزانتان و این که هیچ کاری از دست شما برنمی آید؟ شاید هم با سردرگمی و ضربان قلب بالا از خواب بیدار می شوید و از این که کابوستان به پایان رسیده خوشحال می شوید. کابوس ها به عنوان توالی های رویا طبقه بندی می شوند که به نظر واقعی می آیند و اغلب فرد را بیدار می کنند و تجربه هایی پیچده هستند.

در سال های اخیر یکی از تحولات عظیم در نحوه ارتباطات بین انسانها در نقاط مختلف دنیا، شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی است. در این سال ها جوامع انسانی شاهد تحولی نوین و بسیار اثرگذار در ارتباطات خود بوده است. در یک ثانیه در یک سر دنیا با لمس کردن یک گزینه در شبکه اجتماعی، تمامی کاربران دیگر می تواند متن، ویدئو یا خبری را که گذاشته می شود، مشاهده کنند. در واقع این سطح از ارتباطات در تمام طول تاریخ انسان بی سابقه بوده است.

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:17

مراقب مالیخولیای خود باشید!

مالیخولیا نوع شدیدی از افسردگی است. بدترین حالات خلقی را افراد مبتلا به این نوع از افسردگی تجربه می کنند. شاید مداخله به موقع برای رفع این حالت بسیار ضروری باشد. در این مقاله سعی داریم تا به جنبه های مختلف این بیماری بپردازیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:16

ما از چند درصد مغزمان کار می کشیم؟

افسانه‌ای قدیمی می‌گوید که ما تنها از ۱۰ درصد مغزمان استفاده می‌کنیم و بقیه ۹۰ درصد ظرفیت مازادی‌ست که بیکار باقی مانده است. دو سوم مردم دنیا و نزدیک به نیمی از آموزگاران علوم به اشتباه این افسانه ۱۰ درصد را باور دارند.

یکشنبه, 07 مهر 1398 ساعت 13:15

اختلال شخصیت آمیخته چیست؟

اختلال شخصیت آمیخته به نوعی از اختلالات شخصیت اشاره دارد که در یکی از طبقات شناخته شده اختلالات شخصیت نمی‌گنجد.

باور رایجی وجود دارد که مخمر سنت جونز یا همان عصاره گل راعی، تاثیر قابل توجهی در کاهش افسردگی دارد. ب

چقدر اطمینان دارید که در رابطه عاشقانه ‌تان مورد تجاوز یا سوء استفاده قرار نگرفته ‌اید؟

پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که نوعی آشکار ارتباط میان افسردگی پس از زایمان با وضع حمل در ماه‌های تاریک‌تر سال وجود دارد.

چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

با کدام یک از چالش های زندگی روبه رو هستید؟